Kalkulatory biznesowe

Kalkulator biznesowy

Kalkulator wartości złota

Złoto

Kalkulator wartości złota służy do obliczenia wartości czystego złota w wyrobach zawierających złoto takich jak biżuteria, nonety, sztabki złota itp. W praktyce tylko sztabki złota posiadają w swoim składzie wysoką czystość, czyli zawartość czystego złota przekracza 99%. W biżuterii zawartość złota opisywana jest za pomocą próby (585 oznacza, że czystego złota jest w wyrobie 58,5 %.

Kalkulator biznesowy

Kalkulator emisji CO2

Emisja CO2

Kalkulator emisji CO2 służy do oceny emisji gazów cieplarnianych przez firmę, w różnych obszarach jej działalności. Część z tych emisji jest już opodatkowana, jak na przykład zużycie energii do celów wytwórczych. Pozostałe emisje stopniowo podlegają również opodatkowaniu, jak na przykład emisja spalin przez pojazdy samochodowe, czy zużycie gazu w calach technologicznych lub grzewczych – w tym drugim przypadku podatek ma charakter pośredni i jest płacony przez podmiot wytwarzający lub wprowadzający na rynek określone paliwo.

Kalkulator transportu wg. Incoterms

Kalkulator transportu wg. Incoterms

Kalkulator transportu wg. Incoterms

Kalkulator transportu służy porównania warunków dostaw towarów wg. Incoterms 2020. Po wyborze warunku wg. Incoerms możemy uzyskać informacje na temat kosztów, ubezpieczenia i ryzyka realizacji transportu towarów.

Kalkulator kosztów  konsultingu

Kalkulator kosztów konsultingu

Kalkulator kosztów konsultingu służy do szacowania stawki godzinowej lub dziennej usług związanych z działalnością konsultingowo-doradczą. Suma przychodów związanych z działalnością konsultingową odnosi się do sumy dni/godzin związanych z fizycznym wykonywaniem czynności związanych z konsultingiem (które trzeba określić w ramach wprowadzania danych podstawowych. Wysokość stawki godzinowej/dziennej związana jest z sumą kosztów prywatnych i firmowych.

Cost

Kalkulator kosztów systemów grzewczych

Kalkulator kosztów systemów grzewczych

Kalkulator kosztów systemów grzewczych służy do szacowania wartości jednostkowej energii niezbędnej do ogrzania budynku, która jest użyteczna przy doborze pomp ciepła (kWh/m2). Dodatkowo można również porównać koszty ogrzewania dla różnych rodzajów systemów grzewczych, na podstawie rocznego zużycia energii zużytej do celów grzewczych. Dostępne opcje rodzaje systemów grzewczych obejmujące gaz ziemny, gaz płynny, olej opałowy, drewno, węgiel, energia elektryczna oraz pompa ciepła.

Kalkulator systemów grzewczych

 

Porównanie kosztów leasingu i kredytu

 

Kalkulator kosztów leasingu i kredytu służy do przeprowadzenia symulacji porównawczej kosztów realizacji inwestycji za pomocą dwóch sposobów ich finansowania. Pierwszy to finansowanie za pomocą leasingu, a drugi za pomocą kredytu. Leasing i kredyt obok finansowania pochodzącego z środków własnych są najczęściej stosowanymi metodami finansowania inwestycji w firmie, dlatego warto sprawdzić, który sposób będzie bardziej korzystny (wymagał poniesienia niższych kosztów).

PoróWnanie leasingu i kredytu

 

Kalkulator wartości firmy wg. DCF

Kalkulator wartości firmy wg służy do obliczania wartości firmy w oparciu o metodologię DCF (metoda zdyskontowanych przepływów pieniężnych (ang.: Discounted Cash Flows)). Podając szczegółowe dane finansowe osiągnięte przez firmę w okresie 5 letnim możemy uzyskać szacunkową wartość firmy, za jaką firma może być kupiona/sprzedana przez strony zainteresowane transakcją. Metoda DCF jest najbardziej znaną i uznaną metodą dochodową wyceny firmy.

Kalkulator wartości firmy

Kalkulator kosztów transportu
Kalkulator kosztów transportu

Kalkulator kosztów transportu służy do przeliczania kosztów transportu realizowanego przez firmy transportowe. W zależności od wykorzystywanego środka transportu, kosztów części zamiennych oraz innych parametrów obliczone zostaną koszty stałe (zależne od ilości transportów realizowanych w ciągu roku) oraz koszty zmienne (zależne od dystansu). Jednocześnie narzędzie pozwala na obliczenie kosztów transportu  realizowanych różnymi pojazdami (ciągnik siodłowy, samochód ciężarowy, bus oraz samochód osobowy).

Kalkulator kosztów transportu

Kalkulator opłacalności inwestycji

Kalkulator opłacalności inwestycji służy do obliczania opłacalności inwestycji związanych z zakupem maszyn i wyposażenia produkcyjnego. Podając podstawowe parametry takiej jak wartość inwestycji, czas cyklu, zużycie energii elektrycznej jesteśmy w stanie obliczyć koszty zmienne wyprodukowania produktu (bez kosztów surowców). Porównując różne oferty od dostawców, zawierające podobne informacje jesteśmy w stanie wybrać najlepszą opcję (generującą najniższe koszty jednostkowe wytworzenia).

Kalkulator opłacalności inwestycji

Kalkulator kosztów importu

Kalkulator kosztów importu służy do przeliczania kosztów importu towarów (cło, podatek VAT, koszty transportu) pochodzących spoza terenu Unii Europejskiej. Wartość cła oraz transportu mogą zupełnie wywrócić opłacalność zakupu za granicami UE. Kalkulacja jest o tyle istotna, że jeśli zaopatrujemy się poza granicami UE to oprócz kosztów cła, transportu i VAT-u będziemy musieli pokryć również koszty wyjazdów, delegacji.

Kalkulator opłat cła

Kalkulator kosztów faktoringu

Kalkulator kosztów faktoringu służy do przeliczania kosztów związanych z obsługą faktoringową firmy. Faktoring to oczywiście dodatkowy koszt związany z prowadzeniem firmy, ale z drugiej strony zwiększa on płynność firmy, co daje dodatkowe możliwości rozwoju biznesu. Faktoring jest szczególnie wart rozważenia w przypadku branż, w których występują opóźnienia w płatnościach za sprzedane wyroby lub usługi (względnie terminy płatności są bardzo długie, na przykład w przypadku branży budowlanej).

Kalkulator opłacalności faktoringu

Kalkulator opłacalności inwestycji ROI

Kalkulator opłacalności inwestycji ROI służy do obliczana zwrotu z inwestycji związanych z modernizacją wyposażenia produkcyjnego uwzględniając takie czynniki jak czas realizacji przezbrojenia (przestawienia maszyny na produkcję dwóch różnych produktów). Im szybciej nastąpi zwrot kosztów poniesionych na modernizację, tym oczywiście lepiej (można przyjąć, że każda inwestycja która zwraca się szybciej niż po 1 roku, jest warta rozważenia). Wszystko oczywiście będzie zależało od wielkości inwestycji (czy musimy pokryć ją z środków własnych, czy może z kredytu).

Kalkulator ROI

Kalkulator opłacalności zakupu samochodu elektrycznego

Kalkulator opłacalności zakupu samochodu elektrycznego służy do porównania kosztów użytkowania samochód osobowych, w szczególności samochodu z napędem spalinowym oraz samochodem elektrycznym. \Taka inwestycja może się opłacić w przypadku wzrastających cen paliw, a przy okazji uzyskujemy pozytywny efekt ekologiczny (mniejszą emisję CO2).

Kalkulator opłacalności zakupu samochodu elektrycznego

Kalkulator kosztów energii elekrycznej

Kalkulator kosztów energii elektrycznej pozwala na porównanie kosztów energii elektrycznej obliczanej dwoma sposobami. Pierwsza metoda to ceny zgodne z Rynkiem Dnia Następnego (ceny energii elektrycznej występujące kalkulatorze odnoszą się do średnich cen z 2023 roku). Druga metoda obliczeń kosztów energii obejmuje ceny stałe, które obowiązują w całym okresie obowiązywania (na które zostały zawarte umowy dostaw energii elektrycznej).

Scroll to Top